kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Богослужіння у день перенесення мощей святих благовірних князів і страстотерпців Бориса і Гліба

20180515 093619 00115 травня Свята Православна Церква святкує день перенесення мощей Святих благовірних князів і страстотерпців Бориса та Гліба (у святому хрещенні Романа і Давида). На честь них освячено один із бокових приділів Свято-Володимирського Патріаршого кафедрального собору. Тому із нагоди свята у ньому було звершено урочисті святкові богослужіння.

 Напередодні ввечері, 14 травня 2018 року, було відслужено всенічне бдіння із літією, а в самий день свята - Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

З благословення Святійшого Патріарха КИївського і всієї Руси-України Філарета, богослужіння очолив митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф. Владиці співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек і соборне духовенство.

Перед початком Божественної Літургії кліриками храму було звершено чин малого освячення води.

Після Запричасного стиха проповідь виголосив настоятель храму протоієрей Борис Табачек, який розповів про життєвий шлях та мученицький подвиг цих святих української землі.

По завершенню Божественної літургії було відслуженно подячний молебень.

Після відпусту митрополит Іоасаф звернувся із вітальним словом до настоятеля собору, з нагоди дня його тезоіменинства. Зокрема владика передав привітання протоієрею Борису від Святійшого Патріарха Філарета, згадав його заслуги із утвердження в Україні - Української Православної Церкви Київського Патріархату та побажав йому ще багато років так само мудро і відповідально нести послух настоятеля кафедрального собору і служити на благо нашої Святої Церкви.

Наприкінці вітання, митрополит Іоасаф від імені духовенства та прихожан вручив тезоіменитому протоієрею Борису просфору, ікону Пресвятої Богородиці та кошик квітів.

Закінчилось богослужіння козацьким многоліттям.