kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Богослужіння в неділю святих отців Першого Вселенського собору

DSC 395020 травня 2018 року, в неділю святих отців Першого Вселенського собору, 7-му після Пасхи, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

 Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Напередодні, 19 травня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату в соборі очолив Всенічне бдіння. Під час полієлею Святійший Владика помазував вірян освяченим єлеєм.

За Божественною літургією Патріарх звернувся до присутніх зі словами проповіді:

“В ім‘я Отця і Сина і Святого Духа, дорогі браття і сестри, сьогодні  Свята Церква згадує пам'ять отців Першого Вселенського собору. Звершує цю пам'ять на передодні свята Пресвятої Тройці для того щоб підкреслити, що Віра, яку ми сповідує у Святу Тройцю, була захищена отцями Першого Вселенського собору.  В чому сутність Першого Вселенського собору? Цей собор проголосив, що Син Божий є рівним Богу Отцю, тобто єдиносущним – однієї природи з Богом Отцем. Це вчення було направлене проти єретиків аріан.

Був такий Олександрійський пресвітер Арій, людина високоосвічена, християнин, пресвітер, але вчив про Господа нашого Ісуса Христа не так, як вчили апостоли, як вчили попередники – святі отці, а придумав своє вчення, що Син Божий є творінням Бога Отця. А що це значить? Якщо Син Божий є творінням Отця, значить був час, коли Сина Божого не було, а з цього витікає, що згідно вчення Арія Син Божий не вічний. А ви сьогодні прослухали Євангеліє, в якому Господь Ісус Христос говорить про себе, що хто бачив Сина, той бачив Отця. Або також каже: “Я і Отець – єдине”. Тобто, цим Господь Ісус Христос сказав, що Отець і Син мають одну природу, Божественну природу. І тому ми віримо в єдиного Бога, в єдину Божественну природу.

Але ця єдина божественна природа має три Особи: Отця, Сина і Святого Духа. Тобто, цією Божественною природою володіють три Особи, а Арій відкидав це вчення Господа Ісуса Христа і тому святі отці засудили його на Першому Вселенському соборі як єретика”, – зокрема сказав Його Святість.

“Потрібно триматися правильного вчення про Бога і не грішити проти Нього, а сповідувати істинну віру. Тоді Господь буде своєю Божественною благодаттю допомагати нам. Дорогі браття і сестри, будемо цінувати Православну віру, і не тільки сповідувати її, а й жити по православному!”, – підсумував Святійший Владика.

Наприкінці відправи Предстоятель Церкви очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою «Несподівана Радість», під час якого виголосив молитву за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.