kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Учні дитячої недільної школи Володимирського собору відвідали етнографічний комплекс "Українське село"

content 15З нагоди завершення навчального року з благословення настоятеля Володимирського собору протоієрея Бориса Табачека та під керівництвом викладачів недільної школи Свято-Володимирського кафедрального патріаршого собору протоієрея Олександра Шмуригіна та диякона Михаїла Омельяна відбулася паломницька подорож у мальовничий куточок української старовини, культури та духовності етнографічний комплекс "Українське село", що у с. Бузова Київської області.

 

Із самого ранку паломники помолилися перед початком подорожі та трьома автобусами, у кількості 95-ох чоловік, дітки разом з батьками та викладачами вирушили зі столиці до мальовничого куточка України.

Паломникам була проведена екскурсія, під час якої діткам розповіли про те, що на території комплексу розташовані шість хат з різних куточків України: автентичні будови зі Слобожанщини, Карпат, Полісся і Подніпров'я. Найстарішій хатинці 191 рік. Будиночки повністю зберегли вигляд і дух України ХІХ століття. Діти були вражені й гарно відпочили на мальовничій природі, оглянули будівлі, милувалися озерцем птахами та тваринами, що живуть там.

Також паломники побачили церкву св. вмч. Димитрія Солунського, яка є однією з головних прикрас села і з неї почав свою історію комплекс. Церква побудована зі смерекового циліндричного зрубу у вигляді восьмикутної ротонди. Особливою прикрасою храму служить різьблений кленовий іконостас, виконаний в стилі українського бароко ХVІІ–ХVІІІ століть.

Після екскурсії відбулася спільна трапеза на природі для всіх паломників, а також дітки грали у рухливі ігри й танцювали. Протоієрей Олександр Шмуригін від Свято-Володимирського собору подарував кожному учневі "Дитячий Православний Молитовник".

Паломники подякували Господу за навчальний рік, за всі благодіяння й щедроти та повернулися у столицю сповнені приємними враженнями та бажанням й надалі навчатися в недільній школі, бути справжніми християнами як цього навчає Господь наш Ісус Христос.

Батьки з дітьми висловлюють подяку настоятелю Володимирського собору протоієрею Борису Табачеку, старості Михайлові Даниловичу за фінансову підтримку та викладачам недільної школи за організацію й проведення незабутньої паломницької подорожі.

Анонсуємо, що з 2-го вересня 2018 року буде набір до недільної школи.

Довідка:

У Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, діє недільна школа для дітей.

Запрошуємо діток від 4 до 16 років. 

Заняття проходять щонеділі з 14.00 до 15.00 години на другому поверсі собору. Діти вивчають Біблію, богослужіння і вчення Церкви, пізнають духовні та моральні цінності. В кінці кожного уроку спільна солодка трапеза.

Для батьків паралельно є можливість відвідувати недільну школу для дорослих.

При школі діє гурток хорового співу.

Упродовж року у школі відбуваються різноманітні культурні та просвітницькі заходи:

- Різдвяні та Великодні вітання;

- паломництва та екскурсії;

- тематичні майстер-класи;

- колективні творчі справи.

Навчання у школі безоплатне.

Приєднатися до занять можна в будь-який час протягом року до відповідної вікової категорії.