kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Богослужіння у неділю 7-му після П'ятидесятниці

DSC 777715 липня 2018 року, у неділю 7-му після П'ятидесятниці, коли Церква згадує подію покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні та вшановує пам'ять святителя Фотія, митрополита Київського і всієї Руси, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 Його Святості співслужило духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Предстоятель виголосив проповідь на тему євангельського читання про зцілення Господом Ісусом Христом двох сліпців і німого біснуватого чоловіка.

"Дорогі браття і сестри! Щойно ми прослухали євангельське читання про зцілення Господом Ісусом Христом двох сліпих і вигнання бісів. І все це Господь звершив заради віри тих двох сліпих, бо спочатку спитав їх чи вірите ви у те, що я можу зробити? І коли вони сказали, що віримо, тоді Господь сказав: «Прозріть». І вони стали бачити. Так само вигнав бісів.

Із цього нам треба робити висновок, що Бог, який діяв тоді, залишається й тепер. І тепер Він діє, але діє тільки там, де є віра. А там, де люди не вірять, Господь чудес не створює. І якщо людина звертається до Бога за тією чи іншою допомогою, і сумнівається у тому, що Бог може допомогти, то тоді ніякої допомоги не буде. Не буде не тому, що Бог не може або не хоче зробити, а тому, що людина має сумнів. Як це було із одним біснуватим, якого привів батько до апостолів і вони не могли вигнати біса. І коли запитали, чому вони не могли, Господь їм сказав: «Через ваше невірство, якби вірили, то зробили б». Так і у нас, якщо ми віримо у допомогу Божу і з усією душею звертаємось до Нього, тоді Він допоможе. Ось ми віримо у перемогу на Сході, віримо, і перемога буде, і незабаром буде. 

Крім того, зверніть увагу на реакцію книжників і фарисеїв, як вони сприйняли ці два чуда. Вони сприйняли так, кажуть: «силою бісівською Він це робить, силою князя Веєльзевула». І яка реакція Ісуса Христа? Обурився Ісус Христос на те, що вони назвали Його, Бога, що Він силою бісівською виганяє бісів? Не обурився. З цього треба робити висновок такий: що коли нас ображають – не треба обурюватись, а переносити смиренно, бо цим ми перемагаємо диявола, смиренням. І якщо будемо уважно читати Євангеліє і чинити так само, як чинив Господь Ісус Христос, то чого ми не попросимо у Бога, Господь нам пошле. І не тільки пошле те, що нам потрібно на землі, а головне дасть нам вічне блаженне життя. У вічне життя увійдуть усі: і праведні, і грішні, і ті, які вірять, і ті, які не вірять. Але у блаженне вічне життя увійдуть не всі, а ті, які чинили добро на землі. То нам треба утримуватись від гріха і чинити добро. Ясно і просто. Не гріши і роби добро, і Царство Небесне тобі забезпечене» - сказав у своїй проповіді Предстоятель.

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою "Несподівана Радість", під час якого виголосив молитву за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Предстоятель Церкви читав у Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.