kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у 10-ту неділю після П'ятидесятниці

DSC 02535 серпня 2018 року, у неділю 10-ту після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 4-го серпня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату в соборі очолив Всенічне бдіння. Під час полієлею Патріарх Філарет помазував вірян освяченим єлеєм.

За богослужінням Предстоятелю співслужили настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального храму.

Після читання Євангелія Святійший владика виголосив проповідь на тему воскресного благовістя.

"В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

Дорогі браття і сестри!

Сьогодні знову Церква пропонує нам уривок із Євангелія про вигнання злого духа, німого, із юнака. Але цього разу апостоли не могли вигнати злого духа. А раніше вони виганяли? Виганяли. Бо коли повернулися із проповіді, то з радістю говорили Ісусу Христу: "І біси нам підкорюються". А цього разу не могли вигнати біса із душі цього юнака і тому питають Ісуса Христа: "А чому ми не могли вигнати?" Христос їм прямо відповів: "Через невірство ваше", бо ви не вірили в цей раз, що можете вигнати такого біса, який цього юнака кидав, то в холод, то в жару. І коли зцілив, вигнав цього біса, то сказав: "Цей рід, рід бісів, виганяється тільки постом і молитвою". Постом і молитвою, а також і вірою, бо сказав, що через невірство не могли вигнати. Значить треба мати і віру, і молитися, і поститися, тоді людина може вигнати біса.

В наш час є біснуваті? Є. Це не душевно-хворі, бо душевно-хорих лікують лікарі, а ось вигнати біса із людини лікар не може. А може вигнати тільки та людина, яка має віру, постить і молиться, ось така людина може вигнати біса. І зараз є багато і монахів, і священиків, особливо молодих, які хочуть виганяти бісів і не можуть вигнати, тому що Ісус Христос сказав, що вірою, постом і молитвою. А що це значить постом і молитвою? Невже попоститися кілька днів, помолитися і вигнати біса? Ні, не так. Той, хто несе подвиг посту, постійно молиться, став подвижником, очистив свою душу, своє серце від всіх гріховних помислів, став храмом Святого Духа і тільки тоді той, в кому перебуває Дух Святий, благодаттю Святого Духа може вигнати біса, бо біса виганяє не людина, а біса виганяє благодать Святого Духа. А якщо в тебе в душі благодаті нема, то яким ти чином проженеш цього злого духа? Він швидше у тебе ввійде, ніж ти виженеш його. І першою ознакою фальшивих вигнавців злих духів є те, що вони гроші беруть. Ось коли хтось із тих, хто виганяє бісів бере гроші - це перша ознака обману, бо Христос ясно сказав: "Даром прийняли благодать Святого Духа", не платили ж ви за благодать Святого Духа, а прийняли її даром від Бога, то даром і давайте, а якщо ви гроші берете, то дару вигнання злих духів у вас нема, у вас є тільки обман. І ми бачимо, що може і є такі святі люди, які володіють цим даром Святого Духа вигнання бісів, але їх дуже мало та їх тяжко знайти. А як же тоді бути нам? Особливо родичам, які мають біснуватих, до кого звертатися? Треба звертатися до святих, які за життя виганяли бісів і після смерті через свої мощі теж можуть виганяти бісів і тому, коли в 1700-ліття возили мощі святої великомучениці Варвари по Україні, то як відомо, багато біснуватих зцілялися, коли їх приводили до мощей святої великомучениці Варвари. Тобто можливо і в наш час виганяти бісів, але через святих, через великомученицю Варвару чи преподобного Іова Почаївського, чи Києво-Печерських святих, чи інших святих, але можливо. Для цього треба мати віру, бо без віри і апостоли не могли вигнати бісів.

Тому, дорогі браття і сестри, будемо молитися, щоб Господь не допустив, щоб біси входили в нас і щоб Він допомагав нам боротися з гріховними помислами, які навівають нам злі духи через серце і через розум. Йому слава на віки віків" - сказав Патріарх Філарет.

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою "Несподівана Радість", під час якого виголосив молитву за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Після Божественної літургії була звершена Панахида за якою підносились молитви за прощення гріхів і спасіння душі новопреставленої матушки-ігумені Варвари (Бороніної).