kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 23-тю після П'ятидесятниці

DSC 25494 листопада 2018 року, у неділю 23-тю після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Святійший Владика звернувся до присутніх зі словами проповіді: “В ім'я Отця і Сина і Святого Духа, дорогі браття і сестри! Тільки що ми прослухали Євангельську притчу Господа Ісуса Христа про багатого і Лазаря. Багатий бенкетував в той час, коли під його воротами лежав Лазар і бажав насититися крихтами, що падали з трапези. Але і цього не міг. Потім Лазар помер і як сказано у Євангелії був віднесений ангелами на Лоно Авраамове. За те, що страждання переніс терпеливо.

Згодом помер і багатий, і сказано, що поховали його урочисто. Однак після урочистих поховань він опинився у пеклі і знаходячись там страждав так, що просив Авраама, щоб той послав Лазаря омочить плиць у воді і прохолодити йому язик. Такі страждання були у багатого. Яка ж причина страждань багатого і блаженства бідного Лазаря?

Причина не втому, що людина була багата. Авраам теж був багатим, але своє багатство використовував для бідних людей, для подорожніх. Так само і багатостраждальний Іов. А цей багач не звертав уваги на Лазаря, коли той лежав під воротами. Чому? Тому що серце жорстоке було, не любив він ближнього, як самого себе. Отож не багатство є причиною страждань багатих, а їхня жорстокість, коли вони бачать страждання бідних, але не допомагають їм. Ще одне, на що варто звернути увагу. Багатий просив Авраама, щоб він послав Лазаря до братів його, які ще були живі.

Послати – це значить явитися воскреслим. Авраам на це відповів багатому, що брати його мають Закон Мойсея, нехай виконують його і врятуються. А якщо Лазар і воскресне, то вони не повірять. І це дійсно так, коли Ісус Христос воскрес з мертвих, то книжники, фарисеї і первосвященики не повірили, хоч і знали, що Він воскрес. Тому і в наш час є багато людей, які бачать чудеса, звершувані Богом, але до Бога не навертаються. Бо не мають в своєму серці належної віри.

Отож треба, дорогі браття і сестри, вірити Богові не тільки коли Він звершує чудеса, а Він звершував і багато звершує, а вірити тоді, коли і чудес не звершує. І друге – допомагати бідним, тим, які знаходяться на нашому життєвому шляху. Зараз є кому допомагати, бо багато людей страждають від нестачі коштів і якщо допомагатимемо, то опинимося не там де багатий, а там де Лазар. Богу нашому слава навіки-віків!”

Наприкінці Божественної літургії Патріарх очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою "Несподівана Радість", під час якого виголосив молитву за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.