kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Богослужіння у неділю 25-ту після П'ятидесятниці

DSC 357018 листопада 2018 року, у неділю 25-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та соборне духовенство.

Недільне богослужіння у Володимирському соборі прикрашав спів Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, під керівництвом генерального директора – художнього керівника Зеновія Корінця. Разом з Патріаршим та кліросним хорами собору, Національний хор імені Г.Верьовки талановито і високопрофесійно виконував піснеспіви Божественної літургії.

За богослужінням Предстоятель звернувся до парафіян зі словом проповіді на тему євангельського читання про зцілення кровоточивої жінки та воскрешення доньки Іаїра (Лк., 39 зач., VIIІ, 41-56).

Говорячи про всемогутність Божу, Патріарх Філарет наголосив, що ми, православні християни, віримо у загальне воскресіння з мертвих. Воно відбудеться по волі Всемогутнього Бога. Кожна людина воскресне і після Страшного Суду, у вічному житті буде блаженствувати або страждати. І вибір робить сама людина тут – під час земного життя. Шлях до блаженного життя з Богом – це життя за заповідями Божими, життя в любові до Бога і ближніх, шлях покаяння і звільнення від гріхів.

«Кожний із нас може ввійти у Царство блаженства після смерті, якщо покається у гріхах. І тому треба завжди каятись у вчинених гріхах і навіть гріховних думках. Тому, якщо ви звернете увагу на зміст молитов, які Церква пропонує кожному із нас читати, молитись вранці і ввечері – вони всі покаянні за своїм змістом. І треба уважно молитись і просити у Бога прощення за скоєні гріхи - не тільки ділом, а й думкою і почуттями. І якщо ми будемо так жити, то обов‘язково увійдемо у вічне блаженне життя. І тому Господь дає кожній людині можливість вибирати. Він ніби так говорить: Я зробив для вас все, щоб вас спасти і від гріха і від смерті, а тепер ви зробіть невелике – побажайте увійти у Царство блаженне. Бо не всі бажають. Безбожник і грішник, який не кається – вони не бажають. Тому, дорогі браття і сестри, будемо дякувати Богові, що Він дав нам таку можливість, будучи грішниками, попасти у вічне блаженне життя» - закликав Патріарх.

За Божественною літургією Патріарх Філарет звершив дві хіротонії, під час яких рукоположив клірика Свято-Миколаївського храму на Татарці диякона Євгенія Копайгородського у сан пресвітера, а секретаря Синодального управління військового духовенства Сергія Педька - у сан диякона.

Після запричасного стиха із проповіддю до парафіян звернувся клірик собору протоієрей Леонтій Никитенко.

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою "Несподівана Радість", під час якого виголосив молитву за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

З нагоди 75-річчя творчої діяльності Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки Святійший Патріарх Філарет відзначив славетний колектив - Орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого І ступеня.

Вітаючи колектив хору з ювілеєм Предстоятель відзначив:

"Сьогодні ми раді, що цей шанований не тільки всім українським народом, а й в інших країнах, хор співав з нами Божественну літургію. Я згадую радянські часи, коли хори існували, а співати церковні піснеспіви не дозволено було. А тепер Господь дав нам такий час і такі умови, що не тільки такий хор співає духовні піснеспіви, а співає їх в соборі. 

Тому, ми, по-перше, дякуємо сьогодні вашому прекрасному колективу за спів, а головне, я хочу вас від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату привітати з 75-літтям від дня заснування вашого хору імені Верьовки і нагородити ваш колектив - Орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого І ступеня. 

Ми бажаємо, щоб ваш хор і надалі не тільки прославляв Україну своїми довершеними піснеспівами, а щоб він піднімав духовність в нашій українській державі, серед нашого українського народу. Бо на людину діє слово, а більше слова діє спів. Спів доходить до серця. Тому, ви маєте можливість доносити справжню любов до людських сердець, щоб вони навертались до Бога. Ми бажаємо вам многії і благії літа".

Духовенство і парафіяни храму проспівали хору імені Верьовки святкове козацьке многоліття.

На згадку про знаменну подію учасники хору зробили спільну світлину з Предстоятелем Київського Патріархату.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Святійший Патріарх Філарет у співслужінні духовенства кафедрального собору читав акафіст Покрову Божої Матері.