kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Богослужіння у неділю 28-му після П'ятидесятниці

DSC 67289 грудня 2018 року, у неділю 28-му після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та соборне духовенство.

За богослужінням Предстоятель звернувся до парафіян зі словом проповіді на тему євангельського читання:

"В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

Дорогі браття і сестри!

Сьогодні свята Церква запропонувала нам послухати уривок із Євангелія від Луки, де говориться про те, що одного разу Ісус Христос у суботу зцілив жінку, яка 18 років була скорченою. І коли Господь зцілив її, то начальник синагоги звернув на це увагу, що Господь зробив це в суботу. А з точки зору його, цього начальника синагоги, в суботу цього робити не можна було. І тоді Господь, не людина, а Господь, Який дав закон цей, сказав: «Лицемір». Чому він його назвав лицеміром? А тому, що він дійсно був лицеміром і Господь показав його лицемірство, коли сказав: «Хто із вас у суботу не бере свого вола і не веде напувати його? Всі ви робите це в суботу, тобто ви волу дозволяєте пити в суботу, ведете його. А ця жінка, яка 18 років страждала, була скорченою, не могла ходити прямо, її в суботу не можна зцілити?». «Вола напоїти можна, а  жінку зцілити в суботу не можна» – так думав цей начальник синагоги. І тому Господь і сказав, що добро робити можна і в суботу.

І тому, і ми, дорогі браття і сестри, повинні слухати Господа Ісуса Христа і розуміти Євангеліє так, як розуміє його Спаситель. Але деякі думають, що в суботу взагалі можна робити, тобто у свято, в неділю можна робити? Ісус Христос же дозволив в суботу, значить можна, але Господь сказав, що в суботу треба добро робити. Ось якщо ви, в неділю, у свято добро робите, то Заповідь Божу не порушуєте. А якщо в суботу працюєте на себе, то ви порушуєте Заповідь Божу про суботу, про свято. Бо Ісус Христос, Бог, раніше сказав: «Суботу посвячуй Господу Богу Твоєму».

Ось ви прийшли в неділю у храм. Прийшли чи приїхали, стоїте, трудитесь, молитесь. Порушуєте ви Заповідь про суботу? Не порушуєте, тому що ви приносите цей день Господу Богу. І тому Господь і сказав: «В суботу робити добро не тільки можна, а треба». І нехай Господь наш Ісус Христос допомагає нам не тільки правильно розуміти Його вчення, а допоможе нам і виконувати його. Тому що, часто ми розуміти – розуміємо, як треба робити, а сили нема. Тому, що гріх тягне на дно.

Тому нехай Господь, як дав нам Заповідь, то нехай дасть нам і силу виконувати Його Заповіді. Йому слава навіки віків. Амінь" – сказав Патріарх Філарет.

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою "Несподівана Радість", під час якого виголосив молитву за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Святійший Патріарх Філарет у співслужінні духовенства кафедрального собору читав акафіст Покрову Божої Матері.