kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет звершив Вечірню з чином прощення

DSC 271510 березня 2019 року ввечері, перед початком Великого посту, Святійший Патріарх Філарет звершив Вечірню з чином прощення у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Після співу великого прокімну і закриття Царських врат Його Святість переоблачився у великопісні чорні ризи.

Під час чину прощення Святійший Патріарх Філарет звернувся до пастви з повчальним словом у якому розповів про підготовчі тижні Великого посту та неминучість вічної участі кожної душі. Також Святійший Владика наголосив на необхідності прощення провин нашим ближнім. “Приступаючи до Великого посту нам треба очистити свою душу насамперед від образ, щоб в нашому серці не було ненависті до наших кривдників. Треба просити у них прощення, а якщо не пробачають, то ми повинні простити. Так само, як це було з Титом і дияконом Євагрієм. Це були два друга, ченці Києво-Печерського монастиря, які любили один одного. Але потім диявол спокусив їх, так що вони стали ненавидіти один одного. І коли Тит захворів, то вирішив перед смертю попросити у Євагрія прощення.

Однак той не простив йому, хоч як Тит не просив. Проте коли сам Тит простив Євагрія, то видужав, а Євагрій помер. Так Господь покарав ненависника за те, що він не простив свого друга. Нам треба цей приклад завжди мати на увазі. Якщо ми не прощаємо провини ближнього, який звертається до нас, то подумайте, чи не помремо ми так несподівано, як помер Євагрій. Враховуючи це ми повинні очистити своє серце і свою душу від ненависті, щоб в душі і серці був мир та спокій”, – сказав Патріарх.