kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю Торжества Православ'я

content dsc 429017 березня 2019 року, у першу неділю Великого посту, Православна Церква відзначає Торжество Православ’я.

Це свято перемоги над усіма єресями, які існували з самого початку християнства. Останньою єрессю було іконоборство, яке було засуджене Святими Отцями на VII Вселенському соборі. На честь великої перемоги відновлення іконошанування і було встановлене окреме святкування, яке дійшло як непересічна подія Вселенської Церкви до наших днів.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі, а в неділю – Божественну літургію святителя Василія Великого. 

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

У своїй проповіді Патріарх розповів вірянам про єресі, які виникали серед християн у древності: докетизм, аріанство, єресь Аполінарія, єресь Македонія, несторіанство і монофізитство, монофелітство та іконоборство. Святійший Владика вказав на помилковість єресей та розкрив сутність православного віровчення.

"Сьогодні Православна Церква святкує Торжество Православ’я, тобто подію, коли Церква закінчила боротьбу з єресями. Боротьба з неправдою в Церкві почалася з початку проповіді Євангелія святими апостолами, вже вони боролися з неправдою, яка хотіла ввійти в Церкву. З якою неправдою боролися апостоли? Апостоли боролися з юдеями, які вимагали, щоб християни приймали обрізання, а обрізання мало значення до Пришестя Сина Божого в світ, тобто до Його втілення. А коли Він прийшов, то обрізання вратило своє значення. Премогла Церква цю неправду.

Коли християнсво стало поширюватися по Римській імперії і в Церкву ввійшли люди освічені, філософи, то вони стали сприймати Божественне Одкровення, те що відкрив Син Божий і пророки, своїм розумом. А оскільки розум людський затьмарений гріхом, тому він часто помилявся, так і ці філософи, освічені люди, стали вчити про Сина Божого неправильно. Вони говорили, що Син Божий є творіння Бога-Отця, не Творець, а творіння Бога-Отця і Святий Дух теж є творінням Бога-Отця. І Церква, святі отці, відкинули цю єесь і довели правильне розуміня вчення про особу Сина Божого.

Потім з’явилися єретики, які вчили, що Син Божий прийняв людську природу, але без розуму, а замість розуму в людській природі  було Божество, Аполінарій так вчив. Церква відкинула це. Чому? Якщо Син Божий розум людський не сприйняв, то значить Він його не очистив, не спас його, а Син Божий прийняв всю людську природу і тіло, і душу, яка складалася із розуму, волі і почуттів. Подолала Церква і цю єресь" - сказав у проповіді Патріарх.

Святійший Владика закликав парафіян сповідувати Православну віру, віру в Істинного Бога, який відкрив Себе людям - віру в Єдиного Бога у Трьох Особах: Отця, Сина і Святого Духа.

Після завершення Божественної літургії був відслужений особливий молебень неділі Торжества Православ’я. Під час молебню присутні у храмі урочисто проспівали "Символ віри". Протодиякон виголосив «Вічну пам’ять» благовірним царям, великим князям і гетьманам Київської Руси та усім захисникам Православ’я. Також було виголошено «Многоліття» Предстоятелям Православних Церков, єпископам, усьому священичому та дияконському чину, ченцям і всім православним християнам.

Цього ж дня ввечері Патріарх Філарет звершив у Володимирському соборі вечірнє богослужіння з читанням акафісту Страстям Христовим.