kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Святійший Патріарх Філарет очолив святкове Пасхальне богослужіння

content dsc 032828 квітня 2019 року Православна Церква відзначає найбільше свято – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. У ніч з суботи на неділю Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі очолив Пасхальні богослужіння – полуношницю, хресний хід, Великодню ранню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

 Близько 21 години з Єрусалимського храму Воскресіння Христового до Володимирського собору було привезено Благодатний вогонь або Святе світло, як цей вогонь називається у грецькій традиції. З благословення Патріарха Філарета до України він був доставлений митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом. Святе світло у головному храмі Києва зустрів настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек разом з духовенством.

Під час Великодньої відправи Святійшому Владиці співслужили настоятель храму та клірики кафедрального собору.

За богослужінням молились Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, Голова Служби безпеки України Василь Грицак, урядовці, громадські діячі та інші поважні гості.

Незадовго до опівночі, під спів стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе», Патріарх із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму. Це символізує собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Пасхальна рання і вперше цього року було виголошено: «Христос Воскрес!».

В кінці ранньої Святійший Патріарх Філарет виголосив своє цьогорічне Пасхальне послання, потім клірик кафедрального собору протоієрей Петро Зинич прочитав Оголошувальне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті читається у храмах щороку в день Світлого Христового Воскресіння.

Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) читалося різними мовами. Патріарх Філарет почав читання грецькою, а далі священнослужителі продовжили читання українською, слов’янською, латинською, російською, англійською та німецькою мовами. Велика кількість вірян причастились святих Христових Таїн.

Богослужіння завершилося освяченням артосів (пасхальних хлібів, які будуть знаходитися біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу роздадуться вірним), а також пасок і великодніх приношень.

Пряму трансляцію Патріаршого богослужіння здійснював телеканал «UA: Культура»

За літургією співав Патріарший хор (регент Вероніка Матвієнко) та кліросний хор Володимирського собору (регент Тетяна Солосич).

Упродовж всієї служби собор та прилегла територія були переповнені численними молільниками, а потік бажаючих освятити паски не закінчувався.

У Володимирському соборі, з благословення Святішого Патріарха Філарета, о 7-й та 10-й годині також звершуватимуться Літургії, а священнослужителі впродовж всього дня освячувавтимуть великодні приношення вірян.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес Христос!