kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

З нагоди завершення навчального року учні недільної школи Володимирського собору відвідали місто Чернігів

Chernigiv 3018 травня 2019 року, з нагоди завершення навчального року, з благословення настоятеля Свято-Володимирського собору протоієрея Бориса Табачека, учні дитячої, молодіжної та дорослої недільної школи Свято-Володимирського кафедрального патріаршого собору з паломницькою метою відвідали місто Чернігів.

 

Із самого ранку трьома автобусами, у кількості 85 людей, паломники вирушили зі столиці до стародавнього княжого міста.

Першим місцем у паломницьких відвідинах були Антонієві печери. Цей печерний комплекс у Болдиних горах, заснований на початку ХІ ст. батьком українського чернецтва преподобним Антонієм Печерським та чернігівським князем Святославом Ярославичем.

Після цього мандрівники прибули до Чернігівського Валу або Дитинця. У XI сторіччі Дитинець був головним політичним і релігійним центром Чернігова — «стольного града» Чернігово-Сіверської землі. Дитинець був могутньою для того часу фортецею, оточеною глибоким ровом, високим земляним валом з дерев'яними стінами та вежами. Сформувався VII—VIII ст., на місці давнього поселення, що існувало у другій чверті нашої ери.

Паломники відвідали Спаський собор (ровесника Святої Софії Київської, ХІ ст.), оглянули Борисоглібський собор — відому пам'ятку архітектури Чернігова домонгольської доби, Чернігівський колегіум — один із найстаріших середніх навчальних закладів в Україні (1700 р.), побачили пам'ятники українському гетьману Івану Мазепі та кобзарю Тарасові Шевченку, намилувалися краєвидами річки Десни та історичними гарматами, що розташовані на Валу.

Головним пунктом паломництва було відвідання кафедрального собору святої великомучениці Катерини, який є одним із символів Чернігова. Прочани приклалися до мощей преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського, помолились за Церкву та Україну біля святинь храму: чудотворного образу Пресвятої Богородиці "Дубенської", мощей святителя Іоана Тобольського та інших святинь.

Після екскурсії відбулася спільна трапеза на природі для всіх паломників.

Слід відзначити, що практика завершувати навчальний рік у недільній школі спільним паломництвом або екскурсією вже стала традицією, яка розпочалася близько 8 років назад. Поїздка відбулася за кошти громади Свято-Володимирського собору, яка постійно підтримує різноманітні ідеї та напрямки з розвитку і достойного функціонування недільної школи.