kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Святкове богослужіння з нагоди дня народження Святійшого Патріарха Філарета

DSC 450323 січня 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відзначає своє 91-ліття від дня народження. З цієї нагоди у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва Предстоятель Київського Патріархату звершив Божественну літургію.

Його Святості співслужили: митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Харківський і Богодухівський Ілля, єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Хмельницький і  Кам’янець- Подільський Варсонофій, єпископ Одеський і Балтський Никон, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство.

Після літургії та подячного молебня від імені єпископату, духовенства і вірян Української Православної Церкви Київського Патріархату до Предстоятеля зі словом вітання звернувся єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій. Єпископ Андрій подарував Святійшому Владиці просфору та букет квітів.

Після цього до присутніх з повчальним словом звернувся Святійший Патріарх Філарет:

«Ваші Преосвященства, всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Насамперед, я дякую Богові за те, що Він дає мені здоров’я та сили. А якщо Бог дає, то для чого? Для того щоб трудитися. Я сам собі часто кажу: «Хочеш лежати, можеш лежати але будеш хворіти. А якщо не хочеш хворіти, то тоді працюй і Господь дасть сили». Так ось Господь дає мені сили. І ви бачите це. Дає сили значить треба працювати. Кому служити? Служити своїй Церкві, Українській, незалежній. Ви бачите, яка зараз боротьба йде за знищення Київського Патріархату. Чому хочуть знищити Київський Патріархат? А тому що Патріархат – це незалежна Церква, а митрополія – це залежна Церква від якогось Патріархату, чи то Московського чи Константинопольського. А ми хочемо мати в Україні незалежну Церкву. Таку ж Церкву, яку мають інші народи: і Греки, і Румуни, і Серби, і Грузини, і Росіяни. Ми нічого не хочемо більшого ніж вони. А вони хочуть знищити нас і підкорити, щоб ми їм служили, а ми хочемо служити своєму народу, своїй Державі, мати свою мову, зберігати свою культуру, о цього ми хочемо. Маємо ми на це право? Всі скажуть: «Звичайно маємо». Ну якщо ми маємо право, то чого ви нам перешкоджаєте? А перешкода велика і хочуть знищити Київський Патріархат, але не можуть знищити.

Ви пам’ятаєте початок 2019-го року, ми залишилися з владикою Іоасафом, два архієреї із Київського Патріархату, а всі зрадили. А сьогодні вже дев’ять архієреїв. Церква зростає, але зростає не тільки кількість архієреїв, а й прихильників Київського Патріархату, духовенства, мирян.

Ось по соціологічним дослідженням Київський Патріархат підтримує – 7% населення України в той час, коли Православну Церкву України – 13%, Московський Патріархат – 10%. Бачите, навіть в стані боротьби проти Київського Патріархату, населення – 7% підтримує, але це початок.

Ми теж починали з владикою Яковом, покійним, два нас було, а став великий Київський Патріархат з яким почались рахувати і фактично йому дали Томос. Не ПЦУ, а дали Томос Київському Патріархату, тому що він став великим. А тепер його хочуть знищити, а ми не дамо знищити Київський Патріархат, не дамо. Ми вже почали його розбудовувати і розбудуємо так, що буде одна в Україні Українська Православна Церква, тому що така воля Божа. А в чому ми бачимо що така воля Божа, а не інша? А тому що Бог дав нам Державу. Звідкіля ми отримали Українську Державу, що ми воювали, революцію робили? Ні! Як манну з неба отримали Українську Державу 1991 році. Якщо Бог дав нам Державу, то це означає, що в цій Державі повинна бути і незалежна Церква. Ось в цьому і полягає правда Божа, а Бога перемогти ніхто не може, ніяка людська сила.  Тому ми і твердо стоїмо на цьому шляху і йдемо по ньому впевненістю і з вірою, що ми досягнемо тієї мети, яку поставив нам Бог.

Кого нам боятися? Боятися треба гріха, не правди боятися, а всього іншого не треба нічого боятися, тому що з нами Бог. Мученики не боялися, коли їх мучили, вони страждали, відсікали їм голови, але вони помираючи перемагали і ми шануємо всіх мучеників, за те, що вони настільки були сильними духом і вірою, що і смерть їх не зламала. Так і нас, дав нам Бог Державу, дав Церкву і ми будемо берегти і служити. І в цьому полягає наше служіння і архієрейське, і священиче, і взагалі віра наша полягає в тому, щоб бути в Церкві і жити Церквою і жити праведно заради слави Божої, заради вічного блаженного життя. Для нас головне не земне життя воно рано чи пізно закінчиться, а головне вічне життя. У вічне життя увійде кожна людина, тільки в яке вічне життя. Ми хочемо увійти у блаженне вічне життя, а для того щоб увійти в таке життя треба працювати, треба любити, треба жити по правді, а не ходити кривими дорогами. Бо багато християн називають себе християнами, а нічого християнського в душі немає, одна не правда. Не дай Бог нам йти такою дорогою.

Нехай нам Господь допомагає служити Церкві, служити своєму народу і досягти вічного блаженного життя» – сказав у своєму слові Святійший владика.

Завершилися урочистості козацьким многоліттям на честь Патріарха.

Після богослужіння єпископат, священники та парафіяни мали змогу особисто привітати Патріарха Філарет з днем народження.