kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 26-ту після П’ятидесятниці

DSC 73326 грудня 2020 року, в Неділю 26-ту після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет, звершив всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек, протоієрей Михаїл Трускавецький та протоієрей Олександр Шмуригін.

Проповідь на тему Євангельського читання виголосив архієпископ Андрій.

У сьогоднішній притчі з Євангельського читання (Лк., 66 зач., XII, 16 – 21) розповідається про ставлення до багатства. Чому Ісус Христос звертає увагу на багатство? Тому що від нього залежить ставлення до земних благ і до небесних благ. І переважна більшість людей обирають не вічні, небесні блага, а обирають – земні. І тому йдуть неправильним шляхом. Господь навчає нас, як ми повинні ставитися до багатства, про що ми повинні турбуватися? Він каже, що ви повинні багатіти в Бога. Що значить багатіти в Бога? Не кожна людина може зрозуміти як можна багатіти в Бога. А це значить, що треба очистити свою душу так від гріха, щоб в твою душу вселився Бог і ти був багатий Богом, благодаттю Божою. Для того, щоб Бог був в душі, треба очистити себе від гріха, а очистити значить покаятися, любити, звершувати добрі діла і тоді Господь буде з нами.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана Радість», під час якого підносилися молитви  за припинення епідемії.