kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю про блудного сина

DSC 127028 лютого 2021 року у неділю про блудного сина Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі міста Києва.

Напередодні ввечері Святійший Владика звершив всенічне бдіння. Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство кафедрального собору.

Після прочитання Євангелія зі словом проповіді до вірян звернувся архієпископ Андрій. На запричасному стиху проповідь виголосив клірик собору протоієрей Михаїл Трускавецький.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом «Несподівана Радість», під час якого підносились молитви, щоб Господь Бог простив нам наші гріхи, помилував і визволив людство від епідемії коронавірусу.

Також цього дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читатиме у Свято-Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

У притчі про блудного сина розкривається важливий переломний момент у житті людини: усвідомлення, віднайдення істини грішною людиною і її бажання повернутися, виправити ситуацію. Опам’ятавшись – ніби прокинувшись, виринувши із забуття, блудний син згадав про Батьківське добро, усвідомлено прийняв рішення підвестися з обставин, у яких опинився, піти до Батька і вибачитися! При цьому розуміючи, що вже недостойний зватися сином, але просити прийняти назад «хоч наймитом».

Шлях повернення блудного сина – це шлях, який кожен мусить пройти, одужуючи від духовної хвороби, від заблудження, помилок. Блудний син – це символ кожної грішної людини, а його Батько – символ невичерпної Божої любові до людини, Який завжди здаля виглядає і чекає на Своїх дітей, а як побачить – радо нас зустрічає, обіймає, цілує.

Тож, прийдемо і принесемо плоди покаяння перед Господом, що створив нас, Суддею праведним, але готовим помилувати нас заради сліз наших зворушливих. Скоро полишимо далекий гріховний край і прокладемо слізний важкий шлях випробувань до Небесних осель.