kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у 7-му неділю після Пасхи

DSC 6720У неділю 7-му після Пасхи Православна Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору, скликаного рівноапостольним Костянтином у Нікеї, в 325 році. Цей собор затвердив постулат про Божество Сина Божого – одноiстотнiсть Сина Божого з Богом Отцем та Предвічне народження Бога Слова. Також було укладено символ Віри із семи пунктів, що згодом стали називати Нікейським. Зафіксовані переваги єпископів чотирьох найбільших митрополій: Римської, Александрійської, Антіохійської та Єрусалимської (6-й й 7-й канони).

Собор також установив час святкування Пасхи; у першу неділю після першого повного місяці, після весняного рівнодення. Прийнято 20 канонів церковного життя. Собор святих отцiв осудив єресь Арiя i його прихильникiв, якi неправдиво вчили про Христа Спасителя, що Він не єдиного єства з Богом Отцем, i тому не є Iстинним Богом. На І Вселенському Соборі було присутньо 314 отців, серед яких і святитель Миколай Чудотворець.

Напередодні неділі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському кафедральному соборі Всенішне бдіння.

У неділю зранку, 13 червня 2021 року, Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію.

За богослужінням Патріарху співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та протоієрей Іоан Київський.

Проповідь про історію Першого Вселенського Собору виголосив архієпископ Андрій.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.