kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у день свята П’ятидесятниці

DSC 706520 червня 2021 року Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – День Святої Трійці, П’ятидесятницю.

Напередодні свята, 19 червня, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив всенічне бдіння у Володимирському кафедральному патріаршому соборі.

В самий день свята, 20 червня 2021 року, Патріарх Філарет звершив у Володимирському соборі Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

Після читання Євангелія Святійший Владика виголосив проповідь.

Після Божественної літургії Патріарх Філарет, у співслужінні духовенства, звершив велику вечірню, під час якої були прочитані три коліновклонні молитви – особливі моління до Пресвятої Трійці, які є першими від дня Святої Пасхи, що звершуються, стоячи на колінах.

Насамкінець Святійший Патріарх ще раз привітав усіх присутніх у храмі зі святом П’ятидесятниці та закликав на вірян Боже благословення:

“Дорогі браття і сестри, вітаю Вас зі святом зішестя Святого Духа на апостолів у день П’ятидесятниці. Бажаю, щоб благодать Божа, яка зійшла на святих апостолів і яка перебуває в Церкві Христовій, не покидала нас і допомагала нам і в ці складні часи пройти цей шлях як християни. Щоб йшли ми дорогою правди, дорогою любові, яка приведе нас обов’язково у Царство Небесне, у Царство вічної благодаті. А якщо будемо сходити на криві дороги життя, то в Царство любові не потрапимо.

Тому, будучи розумними, ми повинні вибирати краще, тобто Царство Небесне, Царство миру, порядку і безкінечної любові. Нехай Божественна благодать, яка зійшла на апостолів, буде перебувати завжди з нами, допомагаючи та підтримуючи наші сили, для того, щоб привести нас до благого кінця”, – сказав Патріарх Філарет.