kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у четверту неділю після Пасхи та день пам’яті князів-страстотерпців Бориса і Гліба

DSC 9355У четверту неділю після Пасхи, Православна Церква згадує подію зцілення Ісусом Христом розслабленого біля Силуамської купелі. Також цього дня 15 травня святкується день перенесення мощей святих благовірних князів страстотерпців Бориса і Гліба, є одним з престольних свят Володимирського патріаршого кафедрального собору. Саме на честь страстотерпців Бориса і Гліба освячений престіл і приділ на другому поверсі собору.

15 травня 2022 року  Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 14 травня ввечері, Патріарх Філарет у соборі відслужив всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Чернівецький і Буковинський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

За богослужінням підносились посилені молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців, зміцнив і захистив наших воїнів і подав українському народові справедливий мир і перемогу.

На запричасному із словом проповіді до вірян звернувся клірик собору протоієрей Олександр Шмуригін.

Богослужіння завершилось молебнем до святих благовірних князів Бориса і Гліба.

Після відпусту Божественної літургії Святійший Патріарх Філарет привітав з днем тезоіменитства настоятеля собору протоієрея Бориса:

“Всечесний отець Борис, вітаю Вас від імені єпископату Київського Патріархату, духовенства та віруючих Володимирського кафедрального собору з днем Вашого небесного покровителя. Бажаємо щоб Господь дарував Вам здоров’я, щоби Ви могли служити ще довгі роки в цьому прекрасному кафедральному Володимирському соборі. І щоб кінець Вашого життя був блаженним, тобто щоб Ви в Царство Небесне ввійшли. Щоб труди, які Ви тут на землі понесли в сані священства, не були даремними. Тому ми молимося і бажаємо, щоб Господь укріпляв Ваші духовні та фізичні сили та привів до вічного блаженного життя. Многії і благая Вам літа“, – сказав Патріарх Філарет.