kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у День Святої Трійці

DSC 008412 червня 2022 року Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – День Святої Трійці, П’ятидесятницю.

Напередодні свята, 11 червня, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі.

В самий день свята, 12 червня 2021 року, Святійший Патріарх Філарет звершив у Володимирському соборі Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

Після Божественної літургії Патріарх Філарет, у співслужінні духовенства, звершив велику вечірню, під час якої були прочитані три коліновклонні молитви – особливі моління до Пресвятої Трійці, які є першими від дня Святої Пасхи, що звершуються, стоячи на колінах.

Насамкінець Святійший Патріарх привітав усіх присутніх у храмі зі святом П’ятидесятниці та закликав на вірян Боже благословення:

«Дорогі браття і сестри, вітаю всіх вас зі святом Пресвятої Трійці. Нехай Господь наш Ісус Христос, Який із любов’ю до свого творіння, тобто до нас, став Людиною, принизив Себе до такого стану, що Його розіп’яли на Хресті, без грішного. І ця любов виявилася таким чином до нас. Тому ми просимо цю Божественну любов, щоб Він виявляв її і на нас грішних, які переживаємо не легкі часи зараз. Але віримо, що Господь визволить нас від усякої біди і пошле нам земне життя щасливе, а головне дарує нам життя вічне» – сказав Патріарх Філарет.