kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 6-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті рівноапостольної княгині Ольги

DSC 122124 липня 2022 року, у неділю шосту після П’ятидесятниці та в день пам’яті святої рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив Всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Під час літургії проповідь на тему євангельського читання виголосив протоієрей Борис Табачек.

Богослужіння завершилося святковим молебнем до блаженної княгині Ольги. Після відпусту Святійший Патріарх Філарет привітав іменинниць і парафіян храму зі святом святої рівноапостольної княгині Ольги.

«Дорогі браття і сестри, вітаю вас із святом святої рівноапостольної княгині Ольги, нашої Київської святої, а також вітаю усіх іменинниць з днем ангела. Нехай свята рівноапостольна княгиня Ольга допомагає вам іменинниці і всім нам, захищає нашу Україну від зовнішнього агресора і всяких ворогів. І ми віримо, що по молитвам святої рівноапостольної Ольги й інших українських святих, яких більше ніж в будь якій іншій країні, особливо в Києві, Господь захистить нашу Батьківщину. Невипадково, ще в першому столітті апостол Андрій Первозванний, коли не було на цьому місці населеного пункту, не те, що Києва, а люди не жили, були гори одні. І тоді апостол Андрій сказав: «На цих горах засяє благодать». Ні про одне місто апостол не сказав так, що «засяє благодать», а про Київ сказав. І дійсно, порівняйте, чи є де-небудь на світі місто де стільки святих? Немає! Ні в Москві, ні в Стамбулі, ні в будь якому іншому місті немає стільки святих. І тому пророцтво Андрія Первозванного збулося, засяяла благодать на цих святих горах. І серед цих святих і свята рівноапостольна княгиня Ольга. Будемо молитися, щоб свята Ольга ублагала Господа, щоб Він звільнив Україну від ворогів і дарував нам мир, благоденство і довголіття» – сказав Патріарх Філарет.