kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Напередодні дня пам’яті великомучениці Варвари Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння

DSC 589917 грудня 2022 року Православна Церква вшановує пам’ять святої великомучениці Варвари, мощі якої вже понад 900 років зберігаються у Києві та півстоліття з цього часу – у Володимирському соборі столиці. Щороку у соборі відбуваються особливі урочисті богослужіння на честь великомучениці Варвари й тисячі вірян приходять поклонитися великій святині.

Напередодні свята, 16 грудня увечері, Святійший Патріарх Філарет у співслужінні архієреїв та духовенства звершив всенічне бдіння. Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, єпископ Маріупольський і Феодосіївський Хризостом та духовенство.

На літії за вечірнею, з благословення Святійшого Патріарха, архієпископ Андрій благословив хліб, вино, пшеницю та єлей, які згодом під час утрені були роздані вірним у храмі.

На утрені, під час читання святкового канону святій великомучениці Варварі, Патріарх Філарет помазував парафіян освяченим єлеєм.