kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Урочисте богослужіння у Володимирському соборі в день пам’яті святої великомучениці Варвари

DSC 6097У день пам’яті святої великомучениці Варвари, 17 грудня 2022 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив урочисту Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні свята, 16 грудня увечері, було звершене святкове всенічне бдіння.

Його Святості співслужили Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, єпископ Маріупольський і Феодосіївський Хризостом та духовенство.

Після запричасного стиха з проповіддю до вірян звернувся клірик собору протоієрей Олександр Шмуригін і розповів про життя, подвиг віри і чудеса святої діви Варвари.

По завершенні літургії відбувся молебень до святої великомучениці Варвари перед її нетлінними і чудотворними мощами. Патріарх Філарет прочитав молитву, а потім все духовенство під спів величання вклонилося святині.

Після закінчення Божественної літургії Святійший Патріарх Філарет звернувся до віруючих зі словом:

Ваші преосвященства, всечесні отці, дорогі браття і сестри, вітаю усіх вас з нашим святом святої великомучениці Варвари!

 Свята великомучениця Варвара в Православній Церкві шанується як покровителька від несподіваної смерті. Тому що храм, де знаходилися її мощі у Константинополі, був храмом куди ховалися всі приречені до смерті. І тому вона зберігала їх у своєму храмі; тому вона стала покровителькою від несподіваної смерті. В наші часи, коли несподівана смерть ходить за кожним із нас, ми повинні звертатися, найбільше сьогодні, до святої великомучениці Варвари, щоб вона зберігала нас від смерті, давала нам здоров’я і молилася за нас перед Богом. Тому ми прославляємо сьогодні святу великомученицю Варвару в день її пам’яті й славимо Господа нашого Ісуса Христа за Його благодіяння”, – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

Упродовж дня у соборі звершуються молебні та акафісти до великомучениці Варвари та читалося для вірних життя святої угодниці. Володимирський собор був наповнений молільниками і до мощей святої великомучениці впродовж дня постійно йшли люди, щоб помолитись і попросити молитовної допомоги.