kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Святійший Патріарх Філарет звершив Пасію

DSC 01453 березня 2023 року, ввечері у п’ятницю першої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив чин Пасії (з читанням страсного євангелія від Матфея, 26 і 27 глави) у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Свяійшому владиці співслужило духовенство кафедрального собору.

Після прочитання євангелія про спасительні страсті Господа нашого Ісуса Христа з повчальним словом до всіх присутніх звернувся настоятель собору протоієрей Борис Табачек.

Чин Пасії є особливо зворушливою великопосною службою, укладачем якої є святитель Петро Могила, митрополит Київський.

Як і будь-яка постова служба (окрім субот і неділь) Пасія звершується при вимкненому освітленні у храмі, лише при світлі свічок, і основну її частину складає читання євангелія, яке розповідає про останні події земного життя Спасителя до Його хресної смерті включно.

Передбачено звершувати 4 Пасії впродовж усього посту за числом страсних євангелій (від чотирьох євангелистів — святих апостолів Матфея, Марка, Луки та Іоана Богослова). Пасія – це особлива служба, яка яскраво розкриває вірним сутність посту, відповідає на питання чому та для чого ми постимось, заради чого вдаємось до обмежень — постимось і складаємо жертву Богові, бо Його Жертва заради нас була значно більшою — Він Сина Свого Єдинородного віддав на смерть, обмежуємось і відмовляємось від багатьох речей у часі посту, бо Син Божий Всемогутній обмежив Себе заради нашого спасіння, віддавши усе, включаючи власне життя.

Слава страстям Твоїм, Господи! Слава Твоєму довготерпінню!