kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Святійший Патріарх Філарет звершив урочисте Пасхальне богослужіння

DSC 260716 квітня 2023 року Православна Церква відзначає найбільше свято – Пасху Христову, Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. У ніч з суботи на неділю Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі звершив Пасхальні богослужіння – полуношницю, хресний хід, великодню ранню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Під час великодньої відправи Патріарху Філарету співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та клірики кафедрального собору.

Незадовго до опівночі Патріарх із духовенством вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Пасхальна рання і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес».

Далі Святійший Патріарх та духовенство увійшли до храму, де рання продовжилась каноном Пасхи. Під час богослужіння Патріарх Філарет виголосив своє цьогорічне Пасхальне послання. Наприкінці ранньої клірик Володимирського собору протоієрей Олександр Шмуригін прочитав Оголошувальне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.

Після ранньої Святійший Патріарх очолив служіння Божественної літургії.

За богослужінням підносились особливі посилені молитви за Україну: наших воїнів-захисників та весь побожний український народ. Духовенство і віряни підносили свої сердечні молитви, щоб Господь Бог звільнив Україну від нашестя російських окупантів, оберігав та зміцнював дух наших героїв-захисників, а також подав українському народові благословенний справедливий мир і перемогу.

За літургією співав Патріарший хор (регент Світлана Сіренко) та кліросний хор Володимирського собору (регент Тетяна Солосич).

Богослужіння завершилося освяченням артосів (пасхальних хлібів, які знаходяться біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу роздаються вірним), а також пасок і великодніх приношень.

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!