kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Заупокійна молитва на Радоницю

IMG 1749У вівторок другого тижня після свята Пасхи, Світлого Христового Воскресіння, через день після Фоминої неділі, Православна Церква встановила день поминання покійних.

Цей день називається Радоницею і вважається Великоднем для покійних.

У день Радониці християни символічно поділяють пасхальну радість про воскресіння Христа Спасителя з членами Церкви, які залишили цей світ. За свідченням святителя Іоана Золотоустого, цей день відзначався на християнських кладовищах ще в давнину.

Етимологічно слово «радониця» походить від слів «рід» і «радість», причому, особливе місце Радониці в річному колі церковних свят - відразу після Світлого Пасхального тижня - як би зобов'язує християн не сумувати і не нарікати з приводу смерті близьких, а, навпаки, радіти їх народженню в інше життя - життя вічне. Перемога над смертю, здобута смертю і воскресінням Господа нашого Ісуса Христа, відганяє печаль про тимчасову розлуку з рідними.

Цього дня, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Свято-Володимирському кафедральному соборі було відслужено заупокійну літургію та соборну панахиду за пасхальним чином.

Богослужіння очолив настоятель собору протоієрей Борис Табачек у співслужінні духовенства храму.

Під час панахиди священнослужителі піднесли свої молитви до Бога за упокій душ наших полеглих воїнів-захисників, які віддали свої життя за волю і незалежність України, мирних жителів, що загинули від нашестя чужинців, тих, хто помер від наслідків Чорнобильської аварії, від голодомору, пандемії та всіх від віку спочилих у вірі й надії на воскресіння.

На завершення богослужіння зі словом проповіді до парафіян звернувся настоятель собору протоієрей Борис Табачек.

Нехай Господь Бог упокоїть душі всіх від віку спочилих православних християн в оселях праведних, там, де всі святі Його спочивають!