kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Всенічне бдіння напередодні свята Вознесіння Господнього

DSC 387525 травня Православна Церква святкує Вознесіння на Небеса Господа нашого Ісуса Христа. Як свідчить Священне Писання, після воскресіння, сорок днів Господь Ісус Христос продовжував видимим чином являтися своїм учням і навчав їх. На сороковий день Ісус Христос вознісся на небо. При цьому Спаситель пообіцяв, що перебуватиме на землі до кінця віку.

«Вознісся Ти у славі, Христе Боже наш, радість сотворивши ученикам обітницею Святого Духа, утвердивши їх Своїм благословенням, що Ти єси Син Божий, Визволитель світу», — урочисто співають сьогодні у храмах.

Духовний сенс свята Вознесіння для кожного з нас полягає в тому, що Господь наш Ісус Христос, прийнявши на себе людське єство, після воскресіння з мертвих разом з уже обоженою, оновленою людською плоттю зійшов на Небеса, відкривши шлях туди всім, хто вірує в Нього та живе за Його законом – заповідями любові до Бога і до ближнього.

Напередодні свята, 24 травня 2023 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив у Володимирському патріаршому кафедральному соборі всенічне бдіння.

На вечірній Його Святість очолив служіння літії, під час якої були благословенні хліб, вино, пшениця та єлей.

На ранній, під час полієлею, Патріарх Філарет, духовенство та віряни вклонилися перед іконою Вознесіння Господнього, після чого Предстоятель помазав присутніх у храмі освяченим єлеєм.

Завтра, 25 травня, у день свята Вознесіння Господнього, Святійший Патріарх Філарет звершить Божественну літургію у Володимирському соборі. Початок богослужіння о 10 годині.