kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет очолив Великоднє богослужіння

DSC 018615 квітня 2012 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Пасхальне богослужіння у Володимирському кафедральному соборі столиці.

Близько 23 години 14 квітня з Єрусалимського храму Воскресіння Христового до собору було привезено Благодатний вогонь Великої суботи, або Святе світло, як цей вогонь називається у грецькій традиції. Делегацію, яка привезла вогонь, очолив народний депутат України Петро Ющенко. Він передав вогонь Патріарху, який запалив від нього лампаду та подав Святе світло присутнім віруючим. Із кафедрального храму Благодатний вогонь був розвезений по храмах і монастирях столиці та Київської області.

Незадовго до полуночі Патріарх із духовенством та парафіянам вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Великодня утреня і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес!»

Далі Святійший Владика, духовенство, парафіяни увійшли до храму, де утреня продовжилася каноном Пасхи. Після Великодніх стихір Предстоятель Київського Патріархату оголосив своє цьогорічне Пасхальне послання.

Після завершення утрені богослужіння продовжилося співом Пасхальних часів та святковою Божественною літургією. Під час літургії за традицією початкові вірші першого розділу Євангелія від Іоанна були прочитані різними мовами. Богослужіння завершилося освяченням артосів (спеціальних пасхальних хлібів, які перебувають біля вівтаря у храмі протягом Світлого тижня, а у суботу розрізаються і роздаються вірним) та пасхальних приношень.

Протягом всієї служби собор та прилегла територія були наповнені численними богомольцями, а потік бажаючих освятити великодні приношення не переривався. Патріарше богослужіння у запису двічі, вночі та опівдні, транслювалося Першим національним каналом Українського телебачення, та у прямому ефірі – Першим каналом Національного радіо. Також численні українські телеканали, зокрема Перший національний, «5 канал» та канал ТВі, передали Великодні привітання Предстоятеля Київського Патріархату.

Ввечері цього ж дня Патріарх Філарет очолив служіння у Володимирському соборі Великодньої вечірні.

Маємо зазначити, що Святійший Патріарх щоденно звершує богослужіння у Володимирському соборі починаючи з 6 квітня, тобто протягом останніх 10 днів. Завершиться коло патріарших служб Страсної седмиці та Великодня 16 квітня літургією у Михайлівському Золотоверхому монастирі та святковою вечірнею  і вітанням у Володимирському соборі.     

Колектив Прес-центру Київської Патріархії та офіційного сайту «Церква.info» сердечно вітає всіх наших читачів зі святом Світлого Христового Воскресіння!

Христос Воскрес!