kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння на свято Усікновення глави Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана

DSC 006011 вересня 2012 року Свята Православна Церква молитовно згадує усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана. Про Святого пророка Іоанна провіщав пророк Ісайя, що він прийде приготувати дорогу грядущому Господу. За свідченням святого євангеліста Луки, народження Пророка й Хрестителя Іоанна було сприйнято всіма близькими людьми з радістю і надією на спасіння.

Напередодні, 10 вересня у понеділок ввечері Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Всенічне Бдіння у Свято-Володимирському кафедральному соборі, а в сам день свята – Божественну Літургію. Його Святості співслужило соборне духовенство.

Після літургії Святійший Патріарх Філаретвідслужив панахиду за всіма від віку спочилими воїнами.

Предтеча Іоанн з усією ревністю проповідував покаяння, своїм запальним словом навертав уми й серця заблудлих іудеїв, викривав в гріхах і пороках як простих людей, так і сильних світу цього; тих, хто покаявся, хрестив у водах Йордану. Він, викривач неправди, який мученицьки постраждав за правду. Церковна іконографія у так званому Деісусному чині зображає Предтечу першим, після Богоматері, яка стоїть поряд із Ісусом Христом, Царем Слави, в постійній молитві за світ і людей. Він – останній пророк Старого Завіту й перший пророк-мученик Нового Завіту.

Святе Писання говорить, що від серця виходять злі помисли, вбивства, перелюби, любодіяння, лжесвідчення, хула. Ми будемо спадкоємцями Предтечі, якщо боротимемося зі своєю гордістю. Гордість скинула ангелів з неба в пекло. Вона принижує й губить кожну людину. Борючись з нею, необхідно виховувати в собі смирення Предтечі, бо воно возвеличує і спасає людину.

«Величаємо тебе, Хрестителю Спасів Іоане, i шануємо всi чесної твоєї глави усікновення».

диякон Андрій ГОЛОВКОВ, референт Інформаційного Управління УПЦ Київського Патріархату