kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

У Володимирському соборі Києва відбулася панахида за загиблими журналістами

panaxyda16 вересня 2012 р., у день зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва відбулася панахида за журналістів, які загинули через свою професійну діяльність.

Панахиду очолив настоятель протоієрей Борис Табачек, якому співслужило соборне духовенство. Перед молитвою настоятель собору звернувся до парафіян зі словом, у якому закликав молитися за упокоєння душ загиблих журналістів - людей, які поклали своє життя за служіння правді.

Слід зазначити, що за роки незалежності через професійну діяльність загинули 64 журналісти.

Довідка:
Цього року виповнилося 12 років, відколи зник Георгій Ґонґадзе. Традиційно цього дня працівники медіа згадують всіх колег, які загинули через виконання професійних обов'язків.

За роки незалежності в Україні загинули чимало журналісти. Зв'язок цих смертей із професійною діяльністю працівників мас-медіа офіційно визнаний лише в невеликій кількості випадків. Водночас, колеги та родичі загиблих журналістів мають підстави вважати, що трагедії були спричинені професійною діяльністю журналістів. У більшості випадків винні не були покарані.