kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння на свято Воздвиження Хреста Господнього

DSC 006627 вересня 2012 року Свята Православна Церква відзначає Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Напередодні ввечері Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив урочисте Всенічне бдіння. Йому співслужив архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор КПБА, прот. Олександр Трофимлюк, проректор КПБА, прот. Віталій Клос, проректор КПБА та духовенство Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору м. Києва.

На початку вечірнього богослужіння Хрест, прикрашений квітами як символ дерева життя, був покладений на святий Престол, а перед Хрестом поставлений світильник.

Після великого славослів’я Святійший Владика, тричі покадивши Престол, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест на голову і разом з духовенством під звуки дзвонів виніс його на середину храму до віруючих для поклоніння і цілування.

Згідно з православною традицією,Святійший Владика звершив чин Воздвиження Хреста Господнього.

За урочистим богослужінням молилися студенти та співав хор Київської Православної Богословської Академії під керівництвом свящ. Петра Бойка.

Наступного дня 27 вересня Святійший Патріарх відслужив Божественну Літургію у кафедральному соборі.

Після закінчення богослужіння Первосвятитель вклонився хресту.

«Величаємо Тебе, життєдавче Христе, і шануємо Хрест Твій Чесний, що ним Ти спас нас від неволі ворожої».

фото Володимир ГАЛАК

диякон Андрій ГОЛОВКОВ, еферент Інформаційного Управління УПЦ Київського Патріархату