kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Звершене освячення киоту образу Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця»

osvyachennya kiotu_ikony_Skoroposlushnyci_0122 листопада 2012 р.,у день вшанування афонського чудотворного образу Божої Матері «Скоропослушниця», у Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулося урочисте богослужіння та освячення киоту для точної копії (списку) цієї ікони Пресвятої Богородиці.

О 9:00 годині ранку розпочалася Божественна літургія, яку очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Предстоятелю співслужили митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, єпископ Васильківський Феодосій та єпископ Вишгородський Агапіт, а також соборне духовенство.

Після літургії перед створеним ченцями афонського монастиря Дохіар списком з чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» було прочитано акафіст, який завершився молитвою, величанням та окропленням киоту святою водою.

Завершилося урочисте богослужіння словом Святійшого Патріарха та уставним многоліттям. Предстоятель підкреслив, що встановлення у Володимирському кафедральному соборі образу Богородиці, написаного на Афоні, є свідченням благословення Божого та Пречистої Діви. «І це благословення руйнує кайдани московської неправди про нашу Церкву» - підкреслив Святійший Владика.

* * *

У червні цього року список чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» було передано в дар Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету. Список чудотворної ікони написано монахом у Дохіарській обителі на молитовну пам'ять та допомогу в богоугодних справах.

«Інколи Господь посилає Церкві людей, які творять добрі справи, людей-меценатів. Так,в день великого християнського свята – Зішестя Святого Духа на апостолів – Трійцю, ми сподобились отримати список чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця», образ, який має свою давню історію та прославився багатьма чудесами», – говорить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. – «Сам Господь надихнув встановити у соборі кивот для шанування ікони Божої Матері «Скоропослушниця». До цього часу в соборі було встановлено лише три кивоти, але існував намір встановити ще один, місце для котрого обрала Сама Богородиця, і це не випадково, оскільки Свято-Володимирський Патріарший кафедральний собор є центральним Патріаршим кафедральним собором України». Четвертий кивот встановлено симетрично з кивотом ікони «Несподівана Радість», що дуже гармонійно вписується у розпис Володимирського собору.

Появу ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» старці монастиря відносять до часів св. Неофіта, засновника монастиря у Х ст. Фарби на ній, хоч і втратили свою яскравість, але не настільки, як можна було б очікувати через вік ікони. Слід зазначити, що точна копія (список) з чудотворної ікони має ті самі властивості, що й оригінал. Тож, і сьогодні, преклоняючи коліна своєї душі перед образом Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця», слід просити благодатної допомоги в прийнятті правильного рішення та зцілення від тілесних та душевних недуг.

Передача списку ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» до Володимирського кафедрального собору стала можливі. за сприяння пана Андрія Мацоли та компанії «Перша приватна броварня».