kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет звершив богослужіння свято Богоявлення та освятив води Дніпра

Osvyachennya Gidropark 2013 0118 січня 2013 року, напередодні свята Хрещення Господнього, Богоявлення, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському патріаршому кафедральному соборі. Під час Всенічної у храмі були звершені уставні богослужіння: Велике Повечір’я, Літія та Велика Рання. Завершилося богослужіння співом колядок у виконанні соборного духовенства та патріаршого хору.

19 січня Православна Церква урочисто відзначає свято Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Цього дня Святійший Владика, у співслужінні духовенства собору, звершив святкову Божественну літургію. Храм та двір був наповнений вірянами, які цього дня славили Бога за Його великі благодіяння.

Вітаючи парафіян та всіх молільників, Патріарх Філарет виголосив слово на день свята, відкриваючи зміст та значення події Богоявлення для кожного християнина.

Після заамвонної молитви під спів тропарів «Глас Господній над водами лунає...» Патріарх, у співслужінні духовенства, звершив чин Великого освячення води й окропив нею віруючий народ.

За сталою традицією, о 14 годині, свято Хрещення Господнього відзначалося біля головної річки України - Дніпра. Святійший Патріарх Філарет звершив чин Великого освячення води біля каплиці Хрещення Господнього у столичному Гідропарку. Святійшому Владиці співслужили архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, єпископ Вишгородський Агапіт, настоятель каплиці Хрещення Господнього протоієрей Павло Основенко та численне духовенство. За богослужінням молились представники місцевої влади, віряни та велика кількість киян, які зібралися, щоб розділити радість свята.

Після освячення води на паперті каплиці, Предстоятель зійшов на берег Дніпра та освятив його води. Освяченою водою Святійший Владика окропив численних віруючих та привітав їх з великим святом.

Фото: Василь Дідух