Святійший Патріарх Філарет звершив Велике повечір'я з читанням третьої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського
20 березня 2013 року, у середу першої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Велике повечір'я з читанням третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.
За богослужінням, разом з Предстоятелем, молились священнослужителі кафедрального собору.
Покаяльний канон преподобного Андрія Критського звучить як вихідний тон, яким визначається вся великопісна мелодія. Канон розділений на чотири частини і читається за Великим Повечір'ям, увечері, у перші чотири дні Посту. Його можна описати як покаянний плач, що розкриває всю неосяжність, усю безодню гріха, потрясає душу розпачем, каяттям і надією.
Дуже майстерно святий Андрій переплітає образи: Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Землю Обітованну і понад усе Христа і Церкву - зі сповіданням гріхів і каяттям. Події Священної історії представлені як події життя окремої людини, справи Божі в минулому як справи, які стосуються спасіння кожного, трагедія гріха та зради як особиста трагедія. Життя показане як частина тієї великої, всеосяжної боротьби між Богом і силами тьми, які повстають проти Нього.
Слова Канону закликають до відповіді, тому що говорять вони про події й справи минулого, зміст і сила яких вічні, оскільки кожна людська душа - єдина й неповторна - проходить тим же шляхом випробувань, стоїть перед тим же вибором, зустрічається з тією ж вищою і найважливішою реальністю. Значення та мета Великого канону саме в тому і полягає, щоб проказати нам гріх і тим самим привести нас до покаяння.
Фото: Василь Дідух