kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння в день свята Входу Господнього у Єрусалим

verbna-nedilya-2013-0928 квітня 2013 року, у неділю 6-ту, ваїй (Вербну неділю), свято Входу Господнього у Єрусалим, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію свт. Іоана Золотоустого у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужили: настоятель собору протоієрей Борис Табачек, настоятель столичного храму Різдва Христового протоієрей Микола Салабай, клірик храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Миколаєва Дрогобицько-Самбірської єпархії протоієрей Ігор Ляхович та духовенство кафедрального храму.

Після прочитання Євангелія Святійший Владика виголосив проповідь.

За Літургією Предстоятель Київського Патріархату звершив дві хіротонії. У пресвітерський сан був висвячений диякон Олексій Гончаренко, аспірант Київської православної богословської академії, а у сан диякона - монах Феодосій (Ляхович), насельник Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.
 
Слід зазначити, що за Божественною літургією до Святих Христових Таїн приступила велика кількість віруючих, а величний кафедральний собор не міг вмістити всіх молільників.

По завершенні богослужіння Предстоятель Київського Патріархату благословив і освятив вербу, яку віруючі принесли до храму.

Довідка:

Ієрей Олексій Гончаренко народився у 1989 році у селі Капітанівка Новомиргородського району Кіровоградської області.

У 1995 р. пішов до першого класу Капітанівської ЗОШ, яку закінчив у 2006 р.

Цього ж року був зарахований на І курс Київської православної богословської академії.

На даний момент навчається в аспірантурі КПБА.

28 серпня 2010 р. був рукоположений в сан диякона Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, 28 квітня 2013 року - у сан пресвітера.

Ієродиякон Феодосій (Ляхович) народився 15 грудня 1990 р. в с. Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області у православній священичій родині Салабай (старший онук основоположника родини протоієрея Івана Салабая, який похований біля храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Миколаєва). Батько - протоієрей Ігор Ляхович, звершує своє служіння у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Миколаєва Дрогобицько-Самбірської єпархії.

1997 р. пішов до першого класу ЗОШ №1 села Зимна Вода, яку закінчив у 2007 р.

Серпень 2007 р. - зарахований на 1 курс КПБА. Червень 2010 р. - закінчив четвертий курс КПБА, та в серпні того ж року вступив до магістратури КПБА.

В серпні 2011 р. закінчив магістратуру КПБА, в червні того ж року вступив на перший курс аспірантури КПБА, де на даний момент навчається.

З 2007 по 2011 р. ніс послух церковнослужителя у храмі Різдва Христового м. Києва, під духовною опікою настоятеля протоієрея Миколи Салабая.

4 квітня 2013 року намісником Михайлівського Золотоверхого монастиря, преосвященним Агапітом, єпископом Вишгородським, пострижений у чернецтво з іменем Феодосій (на честь преподобного Феодосія Печерського, пам’ять якого Церква святкує 15 вересня).

28 квітня 2013 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом висвячений у сан диякона.

Про свято: Ця подія описана у всіх чотирьох євангелистів (Мф. 21: 1 – 11; Мк. 11: 1 – 11; Лк. 19: 29 – 41; Ін. 12: 12 – 19). Урочистий вхід Господній у Єрусалим відзначається Православною Церквою в останню неділю перед Світлим Христовим Воскресінням. Це свято також ще називається неділею ваїй (гілок), Квітною або Вербною неділею, тому що в цей день віруючі освячують віття верби (яка заміняє в нас пальмові гілки). Тримаючи в руках перше весняне гілля, ми славимо Спасителя як Переможця смерті, бо Він воскрешав померлих (Лазаря та інших) і цього дня входив у Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути, і тим спасти нас від вічної смерті та вічних мук. Віття означає знак перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння з мертвих.

Початок цього свята належить до глибокої древності. Перше свідчення про нього збереглось у повчанні на цей день святителя Мефодія, єп. Патарського (III ст.), а також отців V ст. – святих Іоана Золотоустого, Амвросія Медіоланського та Єпифанія Кипрського.

«Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, осанна в вишніх і ми співаємо Тобі: благословен Хто йде в ім’я Господнє»

Фото: Василь Дідух