kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Святійший Патріарх Філарет очолив Пасхальне богослужіння

Pasha-2013-14У ніч з 4 на 5 травня, у найбільше християнське свято - Світле Христове Воскресіння, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі очолив Пасхальні богослужіння - полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Предстоятелю Київського Патріархату співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та священнослужителі кафедрального храму.

Близько 22 години 4 травня з Єрусалимського храму Воскресіння Христового до собору було привезено Благодатний вогонь або Святе світло, як цей вогонь називається у грецькій традиції. Делегацію, яка привезла вогонь, очолив Петро Ющенко. Із кафедрального собору Благодатний вогонь був розвезений по храмах і монастирях столиці та Київської області.

Незадовго до опівночі Патріарх із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Великодня утреня і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес!».

Далі Святійший Владика, духовенство та парафіяни увійшли до храму, де утреня продовжилась каноном Пасхи. Під час утреньої клірик кафедрального собору протоієрей Петро Зинич прочитав Оголосительне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння. Після Великодніх стихір Предстоятель Київського Патріархату виголосив своє цьогорічне Пасхальне послання.

Після завершення утрені, богослужіння продовжилося співом Пасхальних часів та святковою Божественною літургією. Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1, 1-17) читалося різними мовами. Патріарх Філарет почав читання грецькою, а далі священнослужителі продовжили читання українською, слов'янською, латинською, російською, англійською та німецькою мовами.

Богослужіння завершилося освяченням артосів (спеціальних пасхальних хлібів, які знаходяться біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу роздаються вірним) та пасхальних приношень.

Впродовж всієї служби собор та прилегла територія були наповнені численними богомольцями, а потік бажаючих освятити великодні приношення не переривався. Патріарше богослужіння транслювалося Першим національним каналом Українського телебачення та Першим каналом Національного радіо.

Фото: Василь Дідух