kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у 5-ту неділю після Пасхи

DSC 09402 червня 2013 року у 5-ту неділю після Пасхи, про самарянку, Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України у співслужінні соборного духовенства відслужив у Володимирському кафедральному соборі Божественну літургію. Після принесення Євхаристії Святіший Владика звершив дияконську хіротонію над іподияконом Андрієм Кисловим.

Цього дня, коли Церква пропонує вірянам читання Євангелії про розмову Христа з самарянкою, Святійший Патріарх звернувся до присутніх зі словом тлумачення даного уривку Священного Писання:

«Людна, яка сподобилася відчути Божественну благодать, уже нічого не  хоче, крім цієї благодаті. Ось апостол Павло був піднесений до третього неба і відчув там те, чого око не бачило, як він каже, і вухо не чуло, і на серце людині не приходило. Коли апостол це відчув, то більше нічого не захотів. Так і людина, які відчуває в собі любов, мир, радість, нічого більше не хоче, ні їжі, ні пиття, нічого земного. Бо це на стільки не просто задовольняє людину, а дає їй таку силу, таку наснагу й радість, від якої людина не може відмовитися. Тому Христос і сказав, що хто буде пити Мою воду, цю Божественну благодать, той ніколи не стане спраглим. Тому, дорогі браття і сестри, ми повинні турбуватися про цю живу воду, тобто благодать.»

На завершення літургії Архіпастир звершив молебень перед іконою Божої Матері «Нечаяної радості».

Увечері, цього ж дня, у Володимирському соборі Святійший Патріарх Філарет разом з духовенством проспівав акафіст Воскресінню Христовому.

фото: Василь ДІДУХ