kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння на свято Вознесіння Господнього

DSC 020613 червня 2013 року у четвер Православна Церква відзначає одне із двунадесятих свят – Вознесіння Господнє.

Напередодні, 12 червня, у середу ввечері Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Всенічне бдіння у Свято-Володимирському кафедральному соборі, а у четвер, 13 червня, – Божественну Літургію. Його Святості співслужило духовенство кафедрального собору.

Після євангельського читання Святійший Патріарх виголосив повчальне слово на тему свята. А після Божественної літургії був звершений молебень до Господа Ісуса Христа.

Про свято: Минуло вже 40 днів від Воскресіння Христового, протягом яких учні Христові переживали незрівнянну радість спілкування з Воскреслим Христом.

Вознісшись у плоті на небо, Господь не залишив землю, але Своєю Божественною присутністю став ще ближче до людини, до всіх, хто вірує в Нього. Сьогодні Він знаходиться на землі не тільки всюдисущим Своїм Божеством, але і у великому таїнстві Євхаристії – Божественних Тіла і Крові Його, яких сподобляються вірні. Преславне Вознесіння Спасителя на небо було продовженням і завершенням Його прославлення в людині, яке почалося Різдвом. Вознесіння Ісуса Христа на небо відкриває для всіх віруючих у Нього шлях до неба, до вічного життя, подібно до того, як Його смерть і Воскресіння стали перемогою над гріхом і смертю для всього людства.

диякон Андрій ГОЛОВКОВ,

референт Інформаційного Управління УПЦ Київського Патріархату