kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю Всіх святих

DSC 000530 червня 2013 року, у 1-шу неділю після П'ятидесятниці, Православна Церква вшановує пам'ять Всіх святих, що від віку угодили Богу.

Цього дня Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України, у співслужінні соборного духовенства відслужив у Володимирському кафедральному соборі міста Києва Божественну літургію.

Після Євангельського читання Святійший Патріарх звернувся до вірян з повчальним словом. Особливу увагу Владика зосередив на понятті святості Церкви:

"Коли Церкву звинувачують, що вона така гріховна і показують недоліки і архієреїв, і духовенства, і  мирян, і кажуть: ось дивіться, що це за Церква. Церква свята, свята в усі віки. Вона складається з святих, пам’ять яких ми сьогодні святкуємо, а те, що в Церкві є грішники і великі грішники, - ми бачимо. Але скажіть, де грішник може стати праведним? У кінотеатрі, в театрі, біля телевізора, в Інтернеті? Де вона стане праведною і очиститься від своїх гріхів? У цих установах? Ніколи. А в Церкві, яку порочать, але вона свята. Бо вона тих, хто її порочить, а це грішники, може і їх зробити праведниками, коли вони покаються у своїх гріхах. Бо порочать Церкву не праведники, а грішники. Викривають користолюбство ті, які самі є користолюбивими. А хто їх зробить некористолюбивими? Та ж Церква. Бо тут діє Божественна благодать. На телебаченні благодать не діє і в Інтернеті не діє, а в Церкві діє.

Тому, будемо молитися до всіх святих, щоб і вони помолилися за нас Богу, щоб Господь Своєю Божественною благодаттю допоміг нам жити праведно у цьому гріховному світі."

На завершення літургії Архіпастир звершив молебень до усіх святих.

Цього ж дня ввечері у Володимирському соборі під час вечірнього богослужіння Патріарх Філарет разом із духовенством молився акафістом до Пресвятої Богородиці перед іконою Її Покрови.