kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Молебень за Україну

moleben-za-Ukrainu-24-08-2013-0224 серпня 2013 р., в День Незалежності України, Святійший Патріарх Філарет очолив подячний молебень у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.

Предстоятелю співслужили митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, єпископ Вишгородський Агапіт та духовенство собору.

Після подячного молебню Патріарх привітав архієреїв, духовенство та мирян зі святом Незалежності.

«Господь благословив нашу країну миром. Ми не переживаємо зараз тих страждань, які довелося пережити у ХХ столітті – бо саме 100 років тому розпочалася Перша Світова війна, і вона стала початком цілої низки трагічних подій: воєн, революцій, репресій, голодоморів та геноцидів – зазначив у своєму слові Предстоятель Київського Патріархату. – Бачачи, як наш народ навернувся до віри, Бог благословив нас і миром, і незалежністю держави.

Це не означає, що у нас в країні все добре. Не все добре. І одна з причин цього є те, що християни, ми з вами, не живуть згідно заповідей Божих. Багато християн лише носять це ім’я, бо отримали хрещення, а живуть як невіруючі, у гріхах. Тому, якщо ми не хочемо, щоби Господь попустив нашому народу нові біди та випробування – маємо самі виправлятися, викорінювати гріхи зі своєї душі і свого життя, жити по правді, згідно Божого закону. І нехай на цьому шляху нам допомагають молитви Богородиці і всіх святих Землі Української» – сказав Святійший Владика.

Завершилося богослужіння многоліттям ієрархам, державі та українському народу.