kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння в день Усікновення глави святого Іоана Хрестителя

patriarshe-bogoslujinnya-11-09-2013-0511 вересня 2013 року, в день Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Після літургії Патріарх відслужив панахиду за всіма від віку спочилими воїнами.

Напередодні, 10 вересня у вівторок ввечері, Предстоятель Київського Патріархату, у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння у Свято-Володимирському кафедральному соборі.

Предтеча Іоан з усією ревністю проповідував покаяння, своїм запальним словом навертав уми й серця заблудлих іудеїв, викривав в гріхах і пороках як простих людей, так і сильних світу цього; тих, хто покаявся, хрестив у водах Йордану. Він, викривач неправди, який мученицьки постраждав за правду. Церковна іконографія у так званому Деісусному чині зображає Предтечу першим, після Богоматері, яка стоїть поряд із Ісусом Христом, Царем Слави, в постійній молитві за світ і людей. Він – останній пророк Старого Завіту й перший пророк-мученик Нового Завіту.

Святе Писання говорить, що від серця виходять злі помисли, вбивства, перелюби, любодіяння, лжесвідчення, хула. Ми будемо спадкоємцями Предтечі, якщо боротимемося зі своєю гордістю. Гордість скинула ангелів з неба в пекло. Вона принижує й губить кожну людину. Борючись з нею, необхідно виховувати в собі смирення Предтечі, бо воно возвеличує і спасає людину.

«Величаємо тебе, Хрестителю Спасів Іоане, i шануємо всi чесної твоєї глави усікновення».

Фото: Василь Дідух