kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Святійший Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння з чином воздвиження Хреста

chyn-vozdvyjennya-Hresta-2013-1026 вересня 2013 року, напередодні свята Воздвиження Чесного й Животворчого Хреста Господнього, Святійший Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі. Його Святості співслужили: митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, ректор КПБА; протоієрей Борис Табачек, настоятель Свято-Володимирського собору; протоієрей Іоан Київський, духівник Київської єпархії; протоієрей Олександр Трофимлюк, перший проректор КПБА; протоієрей Віталій Клос, проректор з наукової роботи КПБА та духовенство кафедрального собору.

На початку вечірнього богослужіння Хрест, прикрашений квітами як символ дерева життя, був покладений на святий Престіл, а перед Хрестом поставлений світильник.

За богослужінням була відслужена Літія, яку звершив, з благословення Предстоятеля, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

Після великого славослів’я Святійший Владика, тричі покадивши Престіл, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством під звуки дзвонів виніс його на середину храму до віруючих для поклоніння і цілування.

Згідно з православною традицією, Святійший Владика звершив чин воздвиження Хреста Господнього, після чого помазав вірян освяченим єлеєм.

За урочистим богослужінням молилися студенти і аспіранти та співав хор Київської Православної Богословської Академії під керівництвом свящ. Петра Бойка.

Фото: Василь Дідух