kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет очолив богослужіння з нагоди свята вмц. Варвари

DSC 058017 грудня 2013 року Православна Церква вшановує пам'ять святої великомучениці Варвари. Вже понад 900 років її чесні мощі зберігаються у Києві, а півстоліття з цього часу – у Володимирському кафедральному соборі української столиці. Тому саме в цьому храмі щороку відбувається особливо урочисте богослужіння на честь великомучениці Варвари й тисячі прочан приходять поклонитися великій святині.

Так було і цього року. Напередодні, 16 грудня 2013 р. увечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні: митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія; митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа; архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія; архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента; архієпископа Богуславського Олександра, вікарія Київської єпархії; єпископа Володимир-Волинського Матфея, вікарія Волинської єпархії; єпископа Васильківського Лаврентія, вікарія Київської єпархії; єпископа Іоана (Швеця), єпископа Адріана (Кулика) та численного духовенства звершив Всенічне бдіння. За богослужінням молилися викладачі та студенти Київської православної богословської академії, а разом з патріаршим та кліросним хорами собору співав також і хор КПБА.

З благословення Святійшого Патріарха служіння літії очолив митрополит Епіфаній.

На полієлеї урочисто і піднесено звучали слова величання на честь великомучениці Варвари. І ще довго після завершення богослужіння, до закриття храму, велика кількість людей приходила поклонитися її чудотворним мощам.

17 грудня Святійший Патріарх Філарет, у співслужінні ієрархів, які молились за Всенічною, звершив Божественну літургію.

Після літургії відбувся молебень перед мощами святої Варвари. Патріарх Філарет прочитав молитву до великомучениці, а потім все духовенство під спів величання приклалося до святині.

Святу Варвару у всьому світі шанують як велику угодницю Божу, до якої моляться, щоб позбавитися від несподіваної смерті. Саме вона є заступницею і покровителькою шахтарів і всіх людей, які працюють на небезпечних професіях і умовах. Невипадково, що цього дня у Володимирському соборі разом з парафіянами молилася група шахтарів, яку очолив Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Миколайович Попович. Від шахтарів Ігор Миколайович пожертвував для храму срібну лампаду, яка віднині буде запалюватися біля мощей святої великомучениці Варвари. До складу шахтарської делегації також увійшли: перший заступник Центрального комітету профспілки працівників вугільної промисловості України Валерій Миколайович Мамченко, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Якович Волинець, представники міністерства і вугільних підприємств, командири загонів гірничної рятувальної служби.

Вродовж дня у соборі служились молебні та акафісти, а до мощей святої Варвари постійно йшли люди, щоб помолитись і попросити молитовної допомоги великомучениці.

Свята великомученице Варваро, моли Бога за нас!

Фото: Василь Дідух