kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Хочете бути обраними? Живіть як обрані

DSC 027129 грудня 2013 року, у неділю 27-му після П'ятидесятниці, святих праотців, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Після прочитання Євангелія Патріарх Філарет виголосив слово на притчу про званих на вечерю:

"У кому є любов, той має Царство Боже в собі. Бо Христос сказав: «Царство Боже всередині Вас». А любов перебуває всередині. Але не тільки одна любов, а й мир, радість, смирення і багато інших чеснот. Тобто чесноти складають Царство Боже.

До такого Царства Христос закликав притчею про кликаних на вечерю. А вони відмовились. Розумні вони? Ні, нерозумні. Відмовились від кращого, а захотіли гіршого. Чому земне Царство Гірше? Тому що воно коротке. Пожив 40, 50, 70, 80 і 100 років - і помер. І все, що зібрав, залишив. Хіба це не так? Так. А те, що всередині - любов, мир, радість – знаходиться вічно, тому що воно в душі, а душа безсмертна.

І ми, християни, хіба поступаємо не так? Точно так. Відмовляємося від Царства Небесного, а обираємо тимчасове…

Наприклад візьмемо владу. Хіба ти будеш при владі все життя? Не будеш. Навіть якщо ти й будеш при владі все життя, як були царі й імператори, то все одно помреш і все це залишиш.

Візьміть ви багатство, гроші, всі матеріальні блага. Хіба не залишимо ми все це, коли помремо? Чи хоч один взяв з собою що-небудь після смерті? Ані один…

Обраність залежить від нас. Хочете бути обраними? Живіть як обрані. Тобто любіть, майте тверду віру і тоді будьте впевненими, що ви обрані. А якщо ви сумніваєтесь, не маєте твердої віри, не маєте в серці любові, то ви не обрані, бо у вас немає того, що потрібно для Царства Божого.

Тому, дорогі браття і сестри, будемо мати тверді віру, любов до ближніх і до Бога. І на цьому поставте крапку. Ви обрані. А якщо цього не маєте, то ви не обрані".