kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю перед Різдвом Христовим, святих отців

05-nedilya-svyatyh-otciv-05-01-20145 січня 2014 року, у неділю перед Різдвом Христовим, коли Церква відзначає пам’ять святих отців, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Після Євангельського читання Патріарх Філарет виголосив проповідь про значення родоводу Ісуса Христа.

«Євангеліст Матфей дає родовід Ісуса Христа, починаючи його від старозавітного патріарха Авраама і царя Давида. З якою метою наводить цей родовід євангеліст Матфей? Для того, щоб довести юдеям, що Ісус, Який народився від Діви Марії, є Месія, тобто Христос, про Якого написано у Святому Писанні і на Якого чекали юдеї. Христос Спаситель мав бути нащадком Авраама і сином Давида. Якби євангеліст не довів на основі родоводу, що Ісус походить від царя Давида і є нащадком Авраама, то юдеї не повірили б, що Син Діви Марії є Месія – Христос» – зазначив Патріарх.

Разом з тим, Святійший Владика торкнувся питання богообраності християн, як дітей Божих і духовних нащадків Його Царства: «Богообраність можна втратити, якщо перестати вірити в істинного Бога і Христа Спасителя. А через віру можна придбати богообраність. Тому ті юдеї, які втратили віру в Ісуса Христа, разом з цим втратили і богообраність. А ті народи, які сприйняли цю віру, придбали богообраність. Тому Господь наш Ісус Христос сказав, що Бог із цього каміння (тобто з духовно мертвих людей) може створити дітей Авраама. Тепер християни і християнські народи стали богообраним народом. Ми, християни, – богообраний народ. Праотці Ісуса Христа – наші Праотці, бо ми з’єднані з Христом і є нащадками Його і Його Царства».

Предстоятель закликав вірян радіти і дякувати Богові за Його невимовні спасительні дари, а також молитись до Нього і каятись у гріхах.

«Радіймо, браття і сестри, з того, що Христос Спаситель зробив нас, немічних і грішних, спадкоємцями невимовних благ на небі і на землі. Він дарував нам замість смерті вічне життя. Хіба ми не повинні радіти з цієї причини?! Він замість закону смерті вклав у нашу природу закон воскресіння. Всі померлі воскреснуть, бо воскрес новий Адам – Христос. Ми помираємо тому, що перший Адам через гріх вніс в нашу природу смерть. Тепер смерть нас не страшить, хоч і до цього часу вона сприймається дуже болісно.

Христос Спаситель визволив нас від гріха. Ми приходимо до Нього з покаянням, і Він як Милосердний і Чоловіколюбний прощає гріхи й очищає наші душі. Він з грішника робить праведника, зі злої – добру людину. Силою благодаті Св. Духа Він чорне перетворює на біле і блискуче.

Все це стає можливим, якщо ми звертаємося до Господа нашого Ісуса Христа всім серцем, всією душею і всім розумінням» – сказав Святійший Владика.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед її чудотворним образом "Несподівана Радість".

Напередодні воскресного дня, у суботу ввечері, Патріарх Філарет у Володимирському соборі відслужив Всенічне бдінням.

Фото: Василь Дідух